06:59 23 Şubat 2024 Cuma
  • Övür: Türkiye'de MEDYA sorunu var

Ak Parti adayı Gazeteci Mahmut Övür Avcılar'da yerel basınla buluştu


Ak Parti 3. Bölge Milletvekili adayı ve Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür bugün Avcılar'da yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ak Parti Avcılar ilçe teşkilatında meslektaşlarının sorularını yanıtlayan Övür siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

İşte Övür'ün konuşmasından satırbaşları:

DÜŞMANLIK İLE ELEŞTİRME ARASINDAKİ FARKI BİLMİYORUZ!

Türkiye'de medyanın sorunları var evet ama aynı zamanda Türkiye'de bir medya sorunu var. Açıkça işlenen hukuk cinayetlerine, ihanetlere çanak tutan bir medya anlayışı var. Sırf ideolojik duruşu nedeniyle bunu yapıyor hem de. Eleştirmekle düşmanlık arasındaki farkı tutturamıyoruz. Manşetlerden küfür edecek kadar özgür davranacaksın. Sonra da 'Basın özgürlüğü yok' diyeceksin. Bu kadar kör kör parmağım gözüne olmaz. Bu gidiş benim de inşallah üslubumu bozmaz diye temenni ediyorum. Düşünebiliyor musunuz? Yetkisi olmayan 2 hakim yargıda bir darbeye kalkışıyor ve buna Hukuk devletinde yayın yapan medya organları(!) çanak tutuyor.

Yerel basının sorunları olduğu evet doğru. Ama şu da var basında sivil bir akıl yok. Ulusal yerel farketmez. Devletçi otoriter bir medya anlayışımız var. Bu sorunların varlığını örtmez elbette. Özgürlük anlayışı, finansal sorunlar gibi. Bu konuda da bana sunacağınız rapor ve önerileri meclise girmem halinde değerlendirmek isterim.

ÇÖZÜM SÜRECİNDE 'TERÖR' KELİMESİYLE ALGI YÖNETİLİYOR

Kürt sorununun şiddetsiz çözümü için Ak Parti'nin attığı adımlar ortada. Ak Parti'yi tercih nedenlerimden birisi de açıkça tüm yazı ve konuşmalarımdan anlaşılacağı üzere budur. Çözüm konusunda hiç gelinmemiş bu noktaların kıymetini bilmek ve ileriye gidip neticeye ulaşmak gerekiyor. Ve bu dönem artık bunun gerçekleşmesi gerekiyor.

SORU: PKK'nın şimdi tehditlerini eylemlerini eleştiriyor partiniz. Çözüm sürecini başlatırken PKK terörist değildi de şimdi mi terörist oldu? Yeni mi anladınız bunu?

Bakın burada kelime oyunları üzerinden bir yere varamayız. Çözüm sürecini başlatırken terörist değildi tanımını kim yaptı? Bu süreç zaten terörü devereden çıkarma sürecidir. Ortada bir terör ve terör örgütü olduğu için çözüm süreci var. Hükümet bunu terör örgütü olarak görmediği için değil aksine öyle gördüğü için süreç başlamıştır. Bu bir algı yönetimidir. Seçim sürecinde bile sandıkları silahla gölgeleyen bir yapı nedir siz söyleyin? 


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr