14:09 21 Haziran 2024 Cuma
  • Övür: Tarımda battık diyenlerin zirvede olduğumuzdan haberi yok

Muhalefet ve bazı medya organlarının dile getirdiği 'Tarım ekonomimiz battı' tezine karşı Ak Parti adayı Mahmut Övür konuyla ilgili rakamları açıkladı.


Ak Parti'nin İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür son günlerde muhalefetin paralel basın ve Merkez medyada da yayınlanan 'Tarım ekonomimiz çöktü' haberlerine sert çıktı. "Bu kadar sorumsuzca ve temelsizce yalan söylenmez" diyen Övür Türkiye'nin 2008'yılında ele geçirdiği Avrupa birinciliğini 7 yıldır kesintisiz sürdürdüğünü belirtti. İşte Övür'ün konuyla ilgili açıklamaları:

TEMELSİZ YALANLARLA KÜÇÜK HESAPLAR...

Muhalefet bugün bazı medya organlarıyla da işbirliği halinde 'Nereden nasıl oy devşirsek, hangi yalanla siyaset mühendisliği yapsak?' derdinde. Politika üretip halka gideceklerine yalan üretip patronlara gidiyorlar. Temelsiz yalanlarla küçük siyasi hesaplarının peşinden koşuyorlar.

NE BATMASI AVRUPA'DA BİRİNCİYİZ!

Bugün bu yalanlardan biri de Tarım alanında söyleniyor. Tezleri 'Türkiye'nin bir tarım ülkesiyken(!) battığı, bittiği, dibe vurduğu'.. Peki böyle midir gerçekten? Bari en iyi olduğumuz konularda bu kadar kolay yalan söylemeyin. Türkiye, tarımsal ekonomik büyüklük açısından; 2002'de çökme noktasına gelmişken 2008'de Avrupa'nın birinci büyük tarım ekonomisi oldu ve o günden bu güne de bu koltuğu kimseye kaptırmadan birinciliğini sürdürmekte.

TÜRKİYE OLMASA AVRUPA DOMATES YİYEMEZ

Gelin biraz rakamlara göz atalım. Türkiye 2002'de 70 milyon ton Domates ihracatı yaparken bugün 456 milyon ton ihracat gerçekleştiriyor. Aynı şekilde Gıda-Tarım dışında hayvancılıkta da hayal edilemez atılımlar gerçekleşti. Kırmızı et üretimi 421 Bin tondan 1 Milyon tona, Beyaz et üretimi 696 Bin tondan 1,9 Milyon tona çıktı. Bir iddianız varsa rakamlarla konuşmanız gerekir. Konuşamazlar çünkü öyle yapmaya kalksalar Ak Parti'ye oy istemek durumunda kalacaklar.

Ak Parti politikalarını diğerlerine çamur atmak üzerine değil hedefleri gerçekleştirmek üzerine oluşturmuştur. Halkla olan güçlü bağı da buradan geliyor zaten.


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr