00:29 30 Mayıs 2024 Perşembe
  • Övür: Kendilerini tadmin çabasındalar

Mahmut Övür: O testi çoktan kırıldı


Ak Parti 3. bölge adayı Gazeteci yazar Mahmut Övür, Hürriyet'in internet sitesinde Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi için verilen idam kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef göstererek attığı manşeti ve bugün yayınladığı bildiriyi sert bir dille eleştirdi.  

 

"KENDİLERİNİ TADMİN ÇABASINDALAR"

 

Övür, "Türkiye'de adı dışında gazetecilikle ilgisi olmayan bir medya grubu var ki geçmişi kirli manşetler, itibar suikastleri ve darbe şakşakçılığıyla dolu. Dün "Muhtar bile olamaz" manşetleriyle 'OH' çektikleri ismin üretken siyaset üreterek zirveye tırmanmasını izlemek zorunda kaldılar. Bugün de ülkenin Cumhurbaşkanını seviyesiz kelime oyunlarıyla darağacında sallandırıp kendilerini tatmine kalkıştılar. Ellerine yüzlerine bulaştırdıkları, adını lekeledikleri gazeteciliği şimdi de zekadan yoksun bildirilerle yerin dibine batırıyorlar" dedi.

 

" O TESTİ ÇOKTAN KIRILDI"

 

Övür sözlerine şöyle devam etti: Anayasa'nın güvencesi altında olan basın özgürlüğü ve ifade özgürlüğünden bahsediyorlar. Ama yalanlarla bezedikleri küçük dünyalarında görmedikleri bir gerçek var, sen kalkıp Türkiye'nin cumhurbaşkanını manşetten hedef göstereceksin, aba altında sopa göstereceksin ve sonrada diyeceksin ki bunun adı "ÖZGÜRLÜK". O testi çoktan kırıldı. Türkiye artık onların tek sözüyle, yatlarda, yalılarda aldıkları kararlarla, attıkları manşetlerle istikametini belirledikleri o eski Türkiye değil.

 

 

 

 

 


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr