06:02 23 Şubat 2024 Cuma
  • Övür: Heybemde yerel tohum da olacak

Övür: Meclise girersem GDO'lu ürünlere karşı Yerel tohumlar ve teşvikini takip edeceğim


Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Gazeteci-Yazar Mahmut Övür meclise girmesi durumunda dikkat çekip takipçisi olacağı konulara ilişkin bir paylaşım yaptı. Kişisel Twitter hesabından bugün insan sağlığının en büyük düşmanı olarak görülen GDO'lu ürünler konusunda çalışmalar yapacağını ilan eden Övür şunları söyledi:

'HEYBEMDE YEREL TOHUMLAR OLACAK'

"Meclise girersem heybemde Hibrit olmayan,GDO'suz ve yerel tohumlarımızın korunması,yaygınlaşması ve teşviki de olacak. Bu çok önemli bir konu. Konuyla ilgili uzman arkadaşlarla çalışıp farklı hastalıkların, kısırlığın vs. saymaya yetmeyecek bir çok rahatsızlığın hızla yayılmasına neden olan konuları araştırıp ilgili Bakanlığımızın önüne sunacağız. Ülkemize ve gelecek nesillerimize bırakabileceğimiz en önemli miras 'Sağlıklı bir yaşam' olacaktır."

Övür'ün bu vaadinin daha önce dillendirilmemiş ve dikkat çekilmemiş bir söylem olması takipçileri tarafından da takdirle karşılanırken konuyla ilgili çarpıcı bilgiler edindiğini belirten Övür muhalefetin seçim vaadlerine atıfta bulunarak şunları söyledi: "Biz maliyetinden ucuz mazot, herkese bedavadan para gibi uçuk vaadlerle oy toplama politikası değil, siyaset üreten, sivil, özgür, sağlıklı bir topluma, en iyiye ulaşmak için yapabileceklerimizi vaadediyoruz. İşte Türkiye'de yıllardır siyaset üretemediği için kaybeden muhalefetin ve bizlerin arasındaki fark bu."


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr