14:45 21 Haziran 2024 Cuma
  • Övür: HDP Kürtlerin celladına aşık oldu

Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür HDP'nin siyasi U dönüşlerine dikkat çekti


Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür Beylikdüzü Ramada Otel'de Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderi ve işadamlarına hitap etti. HDP'nin Çözüm Sürecinin en büyük düşmanları ile işbirliği yaptığına dikkat çeken Övür Kürt siyasetinin bu çelişkiye üst akıl tarafından derin bir amaçla sürüklendiğini belirtti.

HDP ÇELİŞKİLER İÇERİSİNDE ÇIRPINIYOR

HDP'nin bugün, Kürtlerin Gezi'den başlayarak darbe girişimlerine karşı aldığı tüm olumlu tutumu yok edercesine çalıştığını belirten Övür şunları söyledi:

ŞİRİN GÖRÜNMEK İÇİN GEZİ YALANI

“HDP'nin 7 Haziran'a giderken yaşadığı çelişkiler artık saymakla bitmez bir hal aldı. Gezi eylemlerinde Öcalan'ın “Bu bir darbe girişimidir” mesajı ile uzak duran bir Kürt hareketi varken bugün HDP sırf ulusalcı – Kemalist kesimle ilişki kurabilmek adına “Gezi'den hiç çekilmedik” diyebiliyor. 

İNANILMAZ CEMAAT DÖNÜŞÜ

Keza 17-25 Aralık darbe girişimlerinde de "Cemaat yapılanmasını" bas bas bağıran, "Cemaat bizi içeri attı. Özeleştiri versiniler" diyen bir Kürt hareketinden bugün tek bir söz etmeyen, cemaatin kanallarından ayrılmayan ve bu medya tarafından, mensuplarınca kapı kapı oy istenen bir HDP'ye gelindi. Bu yapının paralel yargı yapılanması ile KCK'lıları plastik kelepçelerle içeri attığını, çözüm sürecini olmadık badirelerden geçirdiğini bilmeyen mi var? Ya da kendi kanallarında gece gündüz Şefkat Tepe, Tek Türkiye gibi dizilerle Kürtleri aşağıladığını…

HDP, KÜRTLERİN CELLADINA AŞIK OLDU

Benim için en dikkat çeken noktalardan biri ise Doğan medyası ki statükonun baş savunucusu, Kürde, Kürt diline, Kürt çocuğuna, Kürt sanatçısına karşı ‘ŞEREFSİZ' manşeti atacak kadar düşman olan Doğan medyası ile yapılan mantık evliliği. HDP'yi bir kürt partisi olarak kabul edeceksek eğer açıkça belirtmek gerekir ki bugün kendi celladıyla işbirliği yapmıştır. Tabi bunu Kürt vatandaşlarımız görüyor. 


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr