14:09 21 Haziran 2024 Cuma
  • Övür: HDP kendi vesayet sistemine meydan okuyamıyor

Mahmut Övür HDP'nin çelişkili tutumlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu


AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Övür, “Başka güçlere meydan okuyan HDP kendi vesayet sitemine meydan okuyamıyor. Kendi vesayetine karşı çıkamayan bir partinin Türkiye'ye demokrasi vaat etmesi söz konusu olamaz” dedi.

AK Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı gazeteci Mahmut Övür, seçim çalışmaları kapsamında Beylikdüzü'nde yerel gazetecilerle bir araya geldi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Övür, gündeme ve HDP'ye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bu seçimde siyasi projelerden çok aksların yarıştığını belirten Övür, “AK Parti Türkiye'de hem anayasayı değiştirmeyi vaat ediyor hem de başkanlık sistemini vaat ediyor. Ama diğer partilere bakın. O partilerin nesi konuşuluyor? Hiçbir şeyi konuşulmuyor. CHP'nin emekli maaşı ve taşeron sistemi dışında sisteme yönelik Türkiye toplumunun geleceğine yönelik hiçbir şeyi tartışılmıyor. MHP'nin zaten böyle bir iddiası yok. HDP'nin yeni yaşam diye bir önerisi var ama orada da Türkiye toplumunun büyük çoğunluğunun HDP'nin Türkiye'de her hangi bir değişime yol açamayacağını biliyor. HDP bir tek AK Partiyi aşağıya çekmeye çalışıyor” dedi.

Mahmut Övür, bütün ittifakın, AK Parti'yi yıpratma adına HDP'nin üzerine kurulduğunu belirterek, “Ben buna kirli ittifak diyorum. Neredeyse bütün AK Parti karşıtlarının umudu HDP olmuş. Burada bir kirli ittifak söz konusudur. Ben buradan Kürtlere de seslenmek istiyorum. Kürtleri hipnotize ederek çözüm sürecinin yönünü ve rotasını değiştirmek istiyorlar. Herkesin buna dikkat emesi gerekir. Kürtler üzerinden yeni bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Düne kadar Kürt meselesine sıcak bakmayıp, çözüm sürecine de düşmanca bakanların şimdi HDP'yi umut görmeleri Kürtlerin dikkat etmesi gereken bir durumdur” diye konuştu.
HDP üzerinden AK Parti'ye tuzaklar kurulmaya çalışıldığını da sözlerine ekleyen Övür, “HDP'ye de tuzaklar kuruldu. HDP kendisine kurulan tuzağı görmüyor. Niye görmüyor? Çünkü aslında onların da işine geliyor. Bir siyasi hareket eğer demokrasi üretecekse önce şiddete ve silaha karşı çıkmalıdır. Eğer HDP paralel yapı ve bazı medya organlarının gözünde demokrasi havadisiyse, o HDP'nin öncelikle şiddeti devreden çıkarması gerekirdi. Başka güçlere meydan okuyan HDP kendi vesayet sitemine meydan okuyamıyor. Neden? Çünkü bölgede halkı korkutmaya devam ettiriyor. Kendi vesayetine karşı çıkamayan bir partinin Türkiye'ye demokrasi vaat etmesi söz konusu olamaz” dedi.


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr