13:49 21 Haziran 2024 Cuma
  • Övür: Bu kadar pervasızca yalan söylenmez

Ak Parti adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür'den muhalefetin meydanlarda verdiği rakamlara sert eleştiri


Ak Parti İstanbul Milletvekili adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür muhalefetin seçim meydanlarında kullandığı argümanların hiçbir gerçekçi rakama dayanmadığını ve bunun bir siyasi ahlaksızlık olduğunu belirtti.
Ekonomi, tarım ve işsizlikle ilgili Başta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefet partilerinin milletin gözünün içine baka baka akılalmaz yalanlar söylediğinin altını çizen Övür şunları söyledi:

YALANDAN BATIK EDEBİYATI


"Bugün bilinen, gözle görünen tablolarla ilgili utanmadan yalan söyleyen bir siyasi akıl var. Muhalefete göre ekonomimiz çökmüş. Tarımda bitmişiz. Ülke nüfusunun neredeyse üçte biri işsiz. Bu kadar pervasızca yalan söylenmez.

BİTTİ DEDİKLERİ ÜLKENİN BİTMİŞ DEV PROJELERİ

Onlar ekonomi bitti derken bugün Yeni Türkiye'de dünyanın en büyük projeleri bir bir tamamlanıyor. Marmaray, 54 Havalimanı, 290 baraj, 18 bin km yol yapılmış durumda. Ülkenin 3 lokomotif şehri İstanbul-İzmir-Ankara adeta birbirine yaklaştı.. Körfez köprüsü, Avrasya tüneli, 3. köprü, Nükleer üretim ve altyapı tamamlanmak üzere.. Şimdi insana, demokrasiye, hukuka, AR-GE'ye yatırım dönemi başlıyor. İşte bizim ikinci yarı başlıyor dediğimiz durum tam da budur ve ekonomisi bitmiş bir ülkede bunlar olmaz.

UTANMADAN ÜLKENİN ÜÇTE BİRİ İŞSİZ DİYORLAR

Kalkmış Anamuhalefetin Genel Başkanı Türkiye'de 17-18 milyon işsiz var diyor. Bakıyorsunuz ne TÜİK'in rakamlarında ne OECD rakamlarında böyle bir istatistik yok. Bunlar Genel Merkezlerinde oturuyor "bir işsizlik rakamı uyduralım. Ne diyelim?" diyor. İnanılabilecek rakamlar da uydurmuyorlar. İşsizlik oranlarının nasıl bulunduğunu bile bilmiyorlar. Ülkenin yetişkin sayısının neredeyse 3'te birini işsiz yapmışlar!

SOFRALARINDA İSRAİL MENŞEİ EKSİK OLMADIĞI İÇİN…

Bittik dedikleri tarımda 2008'den beri Avrupa birincisiyiz. 195 ülkeye tarım ürünü ihrac eden bir ülkeyiz. Beyefendilerin milletle alakası olmadığı için herşeyde olduğu gibi yeme içmede de yurtdışına bağlı oldukları için tüm ülkeyi böyle zannediyorlar. Sofralarında İsrail, Belçika menşei ürünler eksik olmadığı için tüm Türkiye'yi böyle zannediyorlar. Siyasi ahlaksızlığın bedeli her zaman Millet tarafından sandıkta ödetilmiştir. İnanıyorum ki 7 Haziran'da da böyle olacak"


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr