05:48 23 Şubat 2024 Cuma
  • 'Ne yapın edin burayı CHP'den alın!'

AK PARTİ İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür, Büyükçekmece'de esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Övür'e yerel yönetimden dert yanan vatandaşlar, “Ne yapın edin burayı CHP'den alın” dedi.


7 Haziran'da yapılacak olan 25. Dönem Milletvekilli Genel Seçimleri'nde AK Parti 3. Bölge'den aday olan Gazeteci Yazar Mahmut Övür ve Fatma Kübra Öztürk, Büyükçekmece de CHP'nin kalesi olarak bilinen Mimaroba da bazı sivil toplum kuruluşları ve esnafları ziyaret etti. AK Parti İBB Meclis Üyesi ve Büyükçekmece AK Parti Meclis Grup Başkanı Recep Erol'un organizasyonun da gerçekleşen programa bazı meclis üyeleri de eşlik etti. CHP mahalle başkanlığının da ziyaret edildiği program Erol'un heyete verdiği
yemek ile devam etti. Yemek sonrası basın toplantısı yapıldı.

Övür bizim için şanstır

AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı Hatice Bozdağ'ın da katıldığı basın toplantısında Övür, neden aday olduğunu açıkladı. Programı organize eden Recep Erol ise yaptığı kısa konuşmasında “Mahmut Övür'ün bu bölgeden aday olması bizler için de bir şanstır. İnşallah Mahmut beyin fikirlerinden bizlerde istifade ederiz diye düşünüyorum” dedi.

Sol siyasetin içinde bulundum
 
Erol'un konuşmasının ardından Mahmut Övür, niçin aday olduğu konusunda açıklama yaptı. Övür, “30 yılı aşkındır gazeteciyim. Gençliğim bir sol hareketin içerisinde geçti. Bir Türkiye hayalim vardı. Türkiye'nin daha özgür, daha demokrasi içerisinde daha zengin bir ülke olması hayalim vardı. 70'li yılların sonuna kadar hep böyle hayal etmiştim. Hep bir arayış içerisinde idim 80 darbesi sonrası ise Türkiye'nin daha merkez de bir siyaset yapılanması içerisinde olması düşüncesindeydim. Ama sol sosyal demokrat siyasetten de uzaklaşmadım. 80 darbesi sonrası ise SHP'yi destekledim 70'li ve 80'li yılları bu ülke için kayıp yıllar olarak görüyorum çok ciddi değerlerimizi kaybettik. Sivil siyasetin önünü  çmamız gerekiyor. Ben CHP siyasetini de 2003'e kadar savundum vesayetten kurtulmamız gerekiyordu bu rahmetli Özal ile başladı. 2001'den sonra Recep Tayyip Erdoğan'ı takip ettim ama hiçbir zaman AK Partili olmak gibi bir derdim yoktu ama gördüğüm gerçeği de kabullendim yani yaptığı doğruları da destekleyerek yazmaya çalıştım” dedi.

Tekin tipik bir CHP'li oldu

CHP içerisinde kendisi gibi düşünen birçok insan olduğun da bahseden Övür, Gürsel Tekin örneği verdi. Gürsel Tekin'in siyasetin ilk yıllarında kendisi gibi düşündüğünü belirten
Övür, “Sonra tipik bir CHP'li oldu” dedi. Basın toplantısının ardından ziyaretlerine devam eden AK Partililer Bu ziyaretler kapsamın da Büyükçekmece ilçe kaymakamı Mustafa Hulisi Arat'ı da ziyaret ettiler. Misafirlerini kapıda karşılayan ve makamında ağırlayan Kaymakam Arat, Ziyaret sonrası da misafirlerini kaymakamlık binasının dışarısına çıkarak uğurladı.


Bölge Milletvekilleri adayları ile 24 mahallenin tamamında saha çalışmalarının sürdüğünü belirten Ak Parti Büyükçekmece ilçe Başkanı Hatice Bozdağ,Partiyi yeniden ve daha güçlü bir şekilde iktidar yapmak için çalışmalarının son hızıyla devam ettiğini belirtti.

İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr