01:16 30 Mayıs 2024 Perşembe
  • 'Eski Türkiye'yi Unutma, Geleceği Karartma'

Mahmut Övür: Türkiye bazı şeyleri unutmamalı


'Eski Türkiye'yi Unutma, Geleceği Karartma'

AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanlığı Halkalı Meydanı'nda “Eski Türkiye'yi Unutma Geleceği Karartma” isimli açık hava sergisi düzenlendi.

Halkalı Meydanı'nda düzenlenen "Eski Türkiye'yi Unutma Geleceği Karartma" isimli açık hava sergisi etkinliğine AK Parti İstanbul 3.Bölge milletvekili adayları Mahmut Övür, Halis Dalkılıç, Fevzi Durmuş, Hatice Kübra Öztürk, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, İlçe Başkanı Mustafa Korkut, belediye meclis üyeleri, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Burada sırasıyla milletvekilleri adayları ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz kalabalığa hitaben birer konuşma yaptılar.

3. Bölge Milletvekili adayı Halis Dalkılıç. dönemin gazete manşetlerinden oluşan gazete kupürlerini göstererek MHP, HDP ve CHP'yi eleştirdi ve bu partilerin kendi aralarında kurduğu ittifakla AK Parti'ye saldırdığını söyledi.

Dalkılıç, "Bunlar çok eski biliyor musunuz değil mi? Yani bu gazeteler, bunlar 100 yıl önceden bahsediyorlar. Yani 80 sene önceden bahsediyor, sanırız. Aslında 10 yıl önceden bahsediyor. 10 yıl önce Küçükçekmece'den bahsediyor. 10 yıl önceki İstanbul'dan bahsediyor. 10 yıl önceki Türkiye'den bahsediyor gazete kupürlerimiz. Burada bakın gazeteci abimiz var, Mahmut Övür abimiz. Dolayısıyla o bilir gazete manşetlerinin nasıl atıldığını bilir. Gazetelerin manşetlerinin milleti manipüle etmek üzere nasıl yönlendirmeler yapıldığını çok iyi bilir. O gün manşet atanlar bakın ne diyor: 'esnafın çığlığı', 'zam bıktırdı', 'ordu yönetime el koydu', 'batan batana', 'utan artık' diyor. Ancak o günün hafızasını bugüne taşımak bizim teşkilatlarımıza düştü" dedi

Dalgılıç, "10 yıl önce Türkiye, 10 yıl önce İstanbul'u birbirimize hatırlatmamız lazım. Seçmenlerimize hatırlatmamız lazım. Unutturmamamız lazım. Ancak bu seçimi de seçimlerden bir seçim olarak almıyor seçmenlerimiz. Seçimlerden bir seçim değil. AK Parti de partilerden bir parti değil. 7 Haziran'da ya bu gazete kupürlerini bize yeniden hatırlatacaklar, yeniden manşetler buna dönecek ya da aydınlık Türkiye'nin, kardeşliğin, barışın, huzurun, istikrarın sembolü olan Türkiye'ye kavuşacağız" diye konuştu.

Türkiye'nin kirli bir geçmişe sahip olduğunu ve bunun temizlenmesi gerektiğini belirten AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili adayı Mahmut Övür ise AK Parti'nin bu noktada Türkiye'nin önünü açtığını ifade etti.

Övür, "Türkiye bazı şeyleri unutmamalı. Gerçekten geçmişe bakınca bugünün ne kadar değerli olduğu net ortaya çıkıyor. Ama ben çok kısaca işin siyasi boyutundaki o kirliliği biraz anlatmak istiyorum. Bir gazeteci olarak o kirliliğin içinden, tanık oldum olup bitenlere. 1960 darbesiyle birlikte TÜDEK'li bu ucube sistem darbe üretti. Yani işin ekonomik boyutu, yoksulluk boyutu, sefalet boyutu elbette bunları hepsini yaşadınız, gördünüz. İstanbul'un değişimi bile bunları anlatmaya yetiyor. Bence işin siyasi boyutu daha çok önemli. Bence büyük kavga da buradan çıkıyor. Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan 2002'deki yürüyüşü ile aslında bu 100 yıllık vesayet sistemini temellerinden sarstı. Bugün gelip dayandığımız 7 Haziran'daki seçimlerindeki kavganın temeli bu" diye konuştu.

Ardından söz alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise, "Değerli kardeşlerim; 15 günümüz var. 15 gün sonra inşallah 7 Haziran akşamı beraberce bir kutlama yapabilmek için, beraberce eğlenebilmek için işte son 15 günümüzde tempomuzu artırarak seçim çalışmalarına devam edeceğiz" dedi.


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr