06:58 23 Şubat 2024 Cuma
  • 'Ak Parti sessiz devrimin adıdır'

Ak Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Mahmut Övür, “AK Parti Türkiye’nin son 13 yılına damgasını vuran ve sessiz bir devrime imza atan partidir” dedi.


AK Parti'nin İstanbul 3. Bölge adayı Gazeteci Yazar Mahmut Övür seçim çalışmaları kapsamında Bakırköy ilçesinde yer alan yerel gazeteleri ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Övür, AK Parti'nin Türkiye'de sessiz bir devrime imza attığını belirtti.

Övür, "AK Parti, Türkiye'yi dönüştüren son 13 yılına damgasını vuran partidir. Türkiye hem ekonomik olarak hem de siyasi reformları ile belli bir noktaya geldi. O yüzden Türkiye toplumunun bu döneme güç katacağını düşünüyorum. Bunun yanında Türkiye'nin önünde ciddi meseleler var. Bunların başında Anayasa ve siyasal sistem geliyor. Her ikisinin de değişmesi gerekiyor. bugüne kadar elde edilen hakların anayasal güvenceye kavuşması gerekiyor. Bu Türkiye'nin temel ihtiyaçlarından biridir. Bunun yanında çözüm süreci gibi önemli bir durum var. Tartışmalar olabilir ancak Türkiye artık yüz yıllık meselelerini çözmenin eşiğine geldi. Bunun içinde 7 Haziran seçimlerinin dönüm noktası ve tarihi bir seçim olacağını düşünüyorum. Türkiye 2023'e ulaşması için yoluna devam etmesi gerekiyor. Ben 7 Haziranda Türkiye toplumunun çok isabetli bir karar vereceğine inanıyorum” dedi.

Övür, Türkiye'nin derin bir alt üst oluş yaşadığını da belirterek, “Türkiye'de eski sistem yıkılıyor. Vesayet sarsıldı, statüko da sarsılıyor. Türkiye askeri vesayetin sarsıldığı bir yerden geliyor. Bürokratik vesayete yönelik ciddi bir mücadeleden geliyor. Şimdi karşımızda birde paralel yapı meselesi var. Ancak onunla da ciddi bir mücadele içindeyiz” diye konuştu.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL KÜFÜR ÖZGÜRLÜĞÜ İSTİYOR

Muhalefetin “medya üzerinde baskı var” söyleminin eski sisteme, özleminin bir göstergesi olduğunu belirten Övür, “Türkiye'deki medyada yüzde 70'ler oranında hala eski Türkiye ve o eski statükocu yapıyı savunan bir aklın olduğunu düşünüyorum. Medya, apoletli medya olmaktan kurtulamadı. “gazeteciler üzerinde baskı var” tanımlaması ile algı yapmaya çalışıyorlar. İşin doğrusu bizim tarihimize baktığımızda askeri darbeler ve vesayet döneminde medyanın çok daha baskı altında olduğu açıktı. Türkiye'de her alanda kısmen olduğu gibi medyada da problemler olabilir. Ancak bunlar aşılamayacak problemler değildir. Bugün o muhalefet medyasının yazmadığı bir şey yok. Hakarete vardıracak kadar her şeyi yazıyorlar. Aslında bunlar ifade özgürlüğü değil küfür özgürlüğü istiyor” ifadelerini kullandı.


İletişim

Adres Bilgileri:

İnönü Caddesi Gümüşsuyu Mah. Ulusal Ap. Kat 3 No:5 Daire:8
Beyoğlu İstanbul

Tel: 0212 243 79 08
Mail: [email protected]
Web: www.mahmutovur.com.tr